Stara Warmińska Poczta

Czerwonka
359000
1053 zł/m
2
szczegóły oferty
Rodzaj nieruchomości: Mieszkanie
Rodzaj oferty: Sprzedaż
Powierzchnia: 341 m2
Liczba pokoi: 20
Liczba pięter: 1
Rok budowy: 1872
opis nieruchomości

STARA WARMIŃSKA POCZTA - dobra cena - na sprzedaż - budynek typu LOFT do remontu/adaptacji w miejscowości Czerwonka (gm. miejsko-wiejska Biskupiec, pow. Olsztyn), położona po wschodniej stronie jeziora Dadaj.  
Odległości:
8 km od Biskupca, 205 km od Warszawy, 32 km od Olsztyna. 
Budynek , który znajduje się tuż przy stacji kolejowej PKP Czerwonka i jeszcze późniejszy, pełnił twoją pierwszą funkcję dostępną.
Powstanie obiektu datuje się na początek XX w., budynek funkcjonalny się w oryginalnym stanie w dobrym stanie. Doskonalenie zastosowania wielu detali!

Informacje o budynku 
Dwukondygnacyjnym o pow. 270m2, dodatkowo użytkowe poddasze około 71m2 oraz częściowo podpiwniczony. Parter obiektu funkcjonował jako poczta, pierwsze piętro i poddasze funkcjonowały jako mieszkania służbowe.
Działka o powierzchni 719 m2 ma kształt klina, mieszczący się w pomieszczeniu gospodarczym (garaż/komórka).
Budynek wykonany z czerwonej żywności, otynkowany, dach pokryty papą. Obiekt jest zabezpieczany na bieżąco przed zniszczeniem poprzez konieczne prace konserwacyjne. Jest w bardzo złym stanie technicznym. Ogrzewany był centralnie - kawałek co na olej opałowy.
Nieruchomość NIE znajduje się w ewidencji zabytków. 

Lokalizacja
Budynek położony jest 8 km od Biskupca przy drodze gminnej asfaltowej. Miejsce rekreacyjne Wilimy nad jeziorem Dadaj jest niedostępne 4,5 km. Atrakcyjna lokalizacja. Doskonała baza wypadowa do zwiedzania Warmii i Mazur.
Przepiękna, malownicza okolica, vis a vis budynku znajdującego się obszar zadrzewiony (park) ze starym liściastym drzewstanem (mapa orto-foto).

Informacje dodatkowe
W pełni uzbrojony: prąd, woda, kanalizacja.

Rys historyczny: 1 stycznia 1872 r. w Czerwonce (Rothfliess) powstał dworzec wraz z budową linii kolejowej Thorn-Insterburg (Toruń-Czernichowsk k.Kaliningradu). Dostępny także przez budynek administracyjny, który stanowi integralną część infrastruktury.
Do obiektów zabytkowych, które należą do dobrego, są również nieużywane: lokomotywownia i prędkość obrotowa sterowana (gratka dla fanów kolei).

W Biskupcu krzyżują się drogi sądowe i wojewódzkie:
DK nr 16: Grudziądz - Ostróda - Olsztyn - Mrągowo - Ełk - Ogrodniki
DK nr 57: Pułtusk - Maków Mazowiecki - Przasnysz - Szczytno - Biskupiec - Bisztynek - Bartoszyce
DW nr 590: Barciany - Korsze - Reszel - Biskupiec

Linia kolejowa nr 223 Czerwonka - Mrągowo - Ełk jest jedną z inwestycji, której wyremontowanie i przywrócenie ruchu udziału się w projekcie Krajowego Programu Kolejowego do 2030 roku.
Będzie do trzeciego szlaku kolejowego linku Olsztyn z Ełkiem, obok linii przez Korsze i Giżycko oraz przez Szczytno i Pisz.

Stan prawny nieruchomości
Własność prywatna.

Zastąpienie
Możliwa zamiana na mieszkanie w Warszawie, Krakowie, czy Gdańsku.
Oferta jest dostępna dla osób poszukujących nieszablonowych miejsc z potencjałem turystycznym/usługowym, do zamieszkania, wypoczynku, czy prowadzenia działalności gospodarczej.

POMOC W WERYFIKACJI PROGRAMÓW POMOCOWYCH/ GRANTOWYCH
Zapraszam do kontaktu z odwiedzanymi nieruchomościami po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Beata Górnicka 
PROPERTON
tel. 603 225 113

Ofertę przygotował/a
Beata Górnicka

    klienci o nas

    powered by getknow